Met één druk op een grote noodknop is op de Parade de vernieuwde website van DagjeDenBosch.com officieel gelanceerd. Medewerkers en vrijwilligers van Kring Vrienden van ’s-Hertogenbosch vierden daarmee samen een belangrijke stap voor bezoekers én voor de organisatie.
De vernieuwde website heeft niet alleen een frisse uitstraling gekregen, ook het achterliggende boekingssysteem is vernieuwd. Bezoekers kunnen activiteiten makkelijker vinden, combineren en boeken. Nieuw is onder meer het winkelmandje, waarmee meerdere activiteiten in één keer geboekt kunnen worden. Ook de mobiele ervaring is verbeterd, zodat bezoekers sneller hun weg vinden via telefoon of tablet.
De lancering maakt deel uit van een bredere vernieuwingsslag binnen de Kring. Naast de website en het boekingssysteem zijn ook de servicepunten vernieuwd. Deze zijn verbouwd tot meer dan alleen een plek waar tickets worden verkocht. Het worden gastvrije informatiepunten voor bezoekers van de stad, waar mensen terechtkunnen voor tickets, vragen en inspiratie voor hun dag in ’s-Hertogenbosch.
Volgens Nicolette Kroezen, voorzitter van Kring Vrienden van ’s-Hertogenbosch, is de lancering een belangrijke stap. “We zijn heel blij met de stappen die we aan het zetten zijn. Het gaat niet alleen om de website, maar ook om het boekingssysteem en de vernieuwde servicepunten. Het is een hele organisatie en een groot project. De website staat, werkt en we merken dat ook het boekingssysteem steeds meer eigen wordt en steeds beter gaat voldoen aan onze wensen.”
Voor de Kring is de vernieuwing een belangrijke stap in het toegankelijk maken van het cultuurhistorisch erfgoed van de stad. Al meer dan vijftig jaar zet de vereniging zich in om de verhalen van ’s-Hertogenbosch te bewaren en door te geven. Dat gebeurt dankzij de inzet van ruim tweeduizend leden en honderden vrijwilligers. Zij varen als schippergids op de Binnendieze en de Dommel, begeleiden stadswandelingen en verzorgen rondleidingen op bijzondere plekken in de stad.
Bij een feestelijk moment op de Parade hoorde natuurlijk ook een Bossche traktatie. Ad van Gessel van Online Identity & Solutions BV had voor medewerkers en vrijwilligers verschillende bollen geregeld: Bossche Bollen van Jan de Groot, Oetelbollen van Bakkerij van Leeuwen en witte Chocolade Bolicious en Pistache Bolicious van Pilkingtons Bakery. Zo werd de livegang van de nieuwe website op passende wijze gevierd.
Online Identity & Solutions
De vernieuwde website is gerealiseerd door Online Identity & Solutions BV uit Kerkdriel. Voor Ad van Gessel, die met zijn bureau veel klanten in Den Bosch bedient, was het project een prestigieuze opdracht. Het bureau omschrijft zichzelf als internet development bureau dat websites, webshops, maatwerkoplossingen en online marketing ontwikkelt. (onlineidentity.nl)
Digitaal platform
Met hun ondersteuning heeft DagjeDenBosch.com een nieuw digitaal platform gekregen dat beter aansluit bij de wensen van bezoekers én bij de manier waarop de Kring haar activiteiten wil aanbieden. Met de vernieuwde site wil Kring Vrienden van ’s-Hertogenbosch bezoekers sneller en eenvoudiger op weg helpen. Wie een dagje Den Bosch plant, kan online inspiratie opdoen, activiteiten combineren en direct boeken. Zo wordt DagjeDenBosch.com steeds meer de digitale voordeur voor iedereen die de stad wil beleven.